Header Ads

Makyajsız Daha Güzelsiniz ! Makyajsız Güzel Görünmenin Yöntemleri

Standartların Dışına Çıkın ve Makyajsız Güzelliğin Keyfini Sürün.

güzellik, kadın, makyajsız güzel, makyajsız güzellik, makyajsız güzel görünme, makyajsız güzel olmak, makyajsız, doğal güzellik, doğal güzellik resim, güzel kadın,

Artık günümüzde makyaj yapmadan sokağa kimse çıkmıyor. Hatta erkekler bile makyaj ve kozmetik furyasına katıldı bile ! İş yerinde veya sosyal ortamlarda makyaj yapmadığımız zaman arkadaşlarımız tarafından "hasta mısın?, solgun görünüyorsun!" tarzı yorumlar alıyoruz. Güzellik her ne kadar göreceli bir kavram olsa da artık makyaj yapmayana güzel bile denmiyor.

Makyajsız güzel görünme işin sırrı aslında. Çünkü yapılan onca makyajdan sonra yanında uyandığınız erkek sizi makyajsız tanıyamayabilir bile ! Hatta Endonezya' da bu yüzden sadece 1 gün evli kalan bir çift bile var. Kocası sabah kalktığında yanında ki kadını tanıyamıyor ve boşanma davası açmak için hemen mahkemeye koşuyor. Makyajsız güzel olmak Allah vergisi evet ama makyajsız güzellik ve doğal güzellik için ipuçları var ! Çünkü her bakımlı kadın makyaj yapmak zorunda değil.

Nasıl Makyajsız Güzel Olunur ?

Cilt bakımı ile bu işe başlamanız gerekiyor. Buradan cilt bakımı ile ilgili yazılarıma ulaşabilirsiniz. Bir cildin güzel gözükmesi için neme ihtiyacı vardır. Cildinizi nemli tutarak daha parlak ve genç bir görünüm elde etmek mümkündür.

Aynı zamanda günde en az 2.5 lt su içerseniz vücudunuzun gerektiği kadar suyu almış olursunuz. Unutmayın su hayattır. Su sayesinde vücudunuzda ki zararlı toksinlerde gidecektir. Cildinizi temiz tutmanız, bakımlı ve güzel görünmenizi sağlayacaktır. Temiz bir cilt, güzel görünmenin baş anahtarıdır. Cildinizi gün aşırı, cilt tipinize uygun olarak tonik v.b. ürünler ile temizlerseniz daha canlı, temiz ve güzel bir cilde sahip olacaksınız.

Göz çevreniz için de aynı özeni göstermeniz gerekiyor. Yorgun ve kırışık gözler, sizleri solgun gösterecek. Bu yüzden makyaja ihtiyaç duyacaksınız. Amacımız makyajsız güzelliği yakalamak. Cildinize uygun ürünler ile göz çevrenize bakım yapmalısınız. Yorgun gözükmemek içinse, günde 7 saat uyku uyumalısınız. Kaliteli uyku sizi daha dinç gösterecek.

Doğal yağlar ile kirpiklerinize ve kaşlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin. Her sabah yüzünüzü soğuk su ile yıkarsanız, daha dinç durursunuz. Makyajsız güzellikte dudakları unutursak olmazdı. Kanlı canlı, pembiş dudaklar için, şeker ve balı karıştırarak, dudaklarınıza maske yapın ve iki dakika sonra yıkayın. Böylece herkes sizi öpmek isteyecek ! Bal dudak terimi de buradan gelmektedir. 

Anlayacağınız makyajsız güzel görünmenin sırrı bakımdan geçiyor. Sporunuzu da ihmal etmeyin !

Hiç yorum yok