Header Ads

Cilt Lekelerine Çözüm !

Bitkisel Çözüm ile Cilt Lekelerine Elveda 


cilt bakımı, güzellik, cilt lekeleri, cilt lekelerine ne iyi gelir, cilt lekeleri nasıl gider, cilt lekelerine sabun, cilt lekelerinden kurtulma, cilt lekelerine son, cilt lekelerine doğal çözümler,

Günümüzde kadın ve erkeklerin güzellik anlayışına göre cilt lekeleri güzelliğe gölge düşürmektedir. Cilt lekeleri estetik durmadığı için insanlar cilt lekelerinden kurtulmanın yollarını aramaktadır. Cilt bakımı konusunda en önemlisi yüz üzerinde olan cilt lekelerinden kurtulmadır. İnsanlar tarih boyunca cilt lekelerine ne iyi gelir diye sormuşlardır.

Cilt bakımı fiyat konusunda cilt bakım merkezlerinde pahalı gelebilir. Bu yüzden evde bitkisel çözümler ile cilt lekelerine karşı savaş açabilirsiniz. Yeme içme, kimyasallar, uyku düzeni gibi faktörler cilt kalitemizi etkilemektedir. 

Genç yaşlarda sivilce, siyah nokta, yağlanma gibi faktörler yüzünden ileri yaşlarda cilt lekelerine sahip olabiliyoruz. Bu tarz güzelliğimize gölge düşürecek faktörlerin önüne geçmek için şimdiden önlemler almalıyız. Cilt lekelerine doğal çözümler ile bunların önüne geçebiliriz. Ancak bu tarz önlemler için hiç bir zaman geç değildir. İster genç olun ister yaşlı, her zaman bu problemlerden kurtulabilirsiniz. Kimyasal ve yapay güzellik ürünlerinden çok doğal güzellik ürünlerini tercih etmelisiniz. 

Özellikle yaz ayları yüzünden yaşanan cilt kuruluğu da sivilcelere ve lekelenmelere cildimizi maruz bırakmaktadır. Cilt problemlerinden uzak durmak için doğal yöntemleri tercih edebilirsiniz. Cilt leke tedavisi için yüzyıllardır kullanılan doğal ürünleri sizde kullanabilirsiniz. Ancak alerjik reaksiyon görürseniz bir cilt doktoruna danışın. Çünkü bazı doğal ürünler cildinizde ve özellikle sizler üzerinde alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

Yumurta Maskesi

yumurta maskesi, yumurta maskesi ile tüylerden kurtulma yöntemi ,yumurta maskesi yüz siyah nokta, yumurta zarı maskesi ,yumurta kabuğu maskesi ,yumurta ile maske, yumurta maskesi nasıl yapılır ,yüze yumurta maskesi ,yumurta akı maskesi ,yumurta maskesi ,yüz yumurta maskesi, yüze yumurta beyazı maskesi, yumurta akı maskesi kullananlar,

Karıştırma kabının içerisine iki bardak su, ezilmiş avuç içi kadar buğdayı, bir tatlı kaşığı badem yağı ve iki yumurta sarısını karıştırıyoruz. Karıştırmadan sonra yumurta maskesini yüze bir fırça yardımı ile uyguluyoruz. Maske yüzümüzde tamamen kuruduktan sonra yani yaklaşık 15-20 dk sonra soğuk olmayan su ile yüzü duruluyoruz. 

Salatalık Maskesi

salatalık maskesi, salatalık maskesi nasıl yapılır, salatalık maskesi kullananlar, salatalık maskesi faydaları, salatalık maskesi ne işe yarar, freeman salatalık maskesi,salatalık maskesi satın al

Yarım salatalığın kabuğunu soyuyoruz. Sonrasında rende ile salatalığı rendeliyoruz. Kabın içerisine 2 yemek kaşığı pirinç unu, 2 bardak su, yarım bardak elma sirkesi ve salatalıkları ekleyerek kaynatıyoruz. Karışım soğuduktan sonra yüzümüze uygulayıp 10 dakika sonra yıkıyoruz.

Bezelye Maskesi

yüz maskesi yapımı ,yüz maskesi yapımı ,evde yüz maskesi ev yapımı, sivilceler için yüz maskesi nasıl yapılır ,kolay ballı yüz maskesi yapımı ,yüz maskesi yapımı kolay, karbonatlı yüz maskesi yapımı, gül yağı ile yüz maskesi yapımı

İki bardak bezelye tamamı ile ezilecek veya blenderın içinde çekilecek. Daha sonra kabın içerisine aldığımız bezelyelerin üzerine 1 yemek kaşığı pekmez ekliyoruz. Yarım çay bardağı zeytinyağını ve 1 yumurta akını ekledikten sonra karıştırıyoruz. Tüm bu karışımın üzerine son olarak 2 yemek kaşığı un ekleyerek tekrar karıştırıyoruz ve yüzümüze uyguluyoruz. Maskeyi gece yatmadan önce sürüp, sabah kalktığımızda yüzümüzü iyice duruluyoruz. 

Patlıcan Maskesi

yüz maskesi yapımı ,yüz maskesi yapımı ,evde yüz maskesi ev yapımı, sivilceler için yüz maskesi nasıl yapılır ,kolay ballı yüz maskesi yapımı ,yüz maskesi yapımı kolay, karbonatlı yüz maskesi yapımı, gül yağı ile yüz maskesi yapımı,patlıcan maskesi

Yarım boyutta patlıcanın kabukları soyulduktan sonra ince ince doğranıp, ufak bir tencerenin içerisinde kaynatılır. Kaynamış suyun içerisine 1 diş sarımsak ezilerek eklenir. 1 yemek kaşığı kaymakta eklenerek iyice çırpılır. Krem kıvamına gelen karışımı yüzünüze soğuduktan sonra uygulayıp 10 dakika sonra durulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda etkileri çok fazla fark edilir.

Kayısı Maskesi

yüz maskesi yapımı ,yüz maskesi yapımı ,evde yüz maskesi ev yapımı, sivilceler için yüz maskesi nasıl yapılır ,kolay ballı yüz maskesi yapımı ,yüz maskesi yapımı kolay, karbonatlı yüz maskesi yapımı, gül yağı ile yüz maskesi yapımı, kayısı maskesi

4 tane kayısı ayıklandıktan sonra püre haline getirilir. İçerisine 1 tatlı kaşığı tarçın ve bal eklenir. Defne yaprakları da eklendikten sonra iyice karıştırılır. Karışım içine 1 fincan süt ve bir adet yumurta eklenip tekrar karıştırılır. Krem haline gelen kayısı karışımını yüze uygulayıp 20 dakika sonra iyice durulayın. 

Çilek Maskesi

yüz maskesi, cilt maskesi, evde maske yapımı, çilek maskesi, yüz lekeleri için maske, cilt lekeleri için maske yapımı

Bir kase çileği iyice ezip püre haline getiriyoruz. Daha sonra içerisine 2 yemek kaşığı yulaf ununu ekliyoruz. 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 adet yumurta sarısını da ekledikten sonra karıştırıyoruz. Karışım iyice birbirine geçtikten sonra yüzümüze uygulayıp 20 dakika sonra su ile yüzümüzü iyice duruluyoruz. Bu maske özellikle kuru ciltler için birebirdir.

Hiç yorum yok