Header Ads

Keçi Sütü Sabunu Faydaları Neler ?

Keçi Sütü Sabunu Nedir ?

güzellik, keçi sütü sabunu, keçi sütü sabunu faydaları, keçi sütü sabunu kullanan, keçi sütü sabunu nedir, keçi sütü sabunu saça faydaları, organik, sağlık,


Keçi sütü sabunu özellikle saça faydaları say say bitmeyen bir sabun türüdür. Keçi sütü sabunu kullanan birinde cildi daha parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Tamamen organik olarak yapılan keçi sütü sabunu sadece keçi sütü ile yapılmaz. İçeriğinde bir sürü faydalı materyal bulunmaktadır. Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı gibi sağlıklı yağlarla güçlendirilen keçi sütü sabunu cilde ve saçlara çok faydalıdır. Keçi sütü hem çok lezzetli bir besin olmaklı birlikte hem de çok sağlıklıdır.

Keçi sütü sabunu organik olarak yapıldığı zaman cilde çok faydalı gelmektedir. Geçmişte kullandığımız kimyasal sabunlar yerini yavaş yavaş keçi sütü sabunu gibi organik ve sağlıklı sabunlara bıraktı. Keçü sütü sabunu cildi ölü hücrelerden ayırmanıza yardımcı olmakla birlikte, cildinizin gençleşmesine de yardımcı olmakta. Laktik asitler ve alfa-hidroksi asitler sayesinde doğal yollarla pürüzsüz bir cilt elde etmenize olanak tanır.

Keçi Sütü Sabunu Faydaları

Derinlemesine Temizlik

İçerisinde kimyasal olarak zararlı bileşenler olmadığı için keçi sütü sabunları sağlıklı el yapımı sabunlardır. Bu yüzden organik olan bu sabunlar, cilde gereken yardımı yapar ve derinlemesine temizler. Bu sayede cildinizde bulunan ölü derileri tamamen doğal yollar ile parçalar ve cildinizde parlak bir görünüm elde etmenize olanak tanır. Bu sayede diğer kimyasal sabunlarda olduğu gibi cildinizde kuruluğa neden olmaz.

Sağlık Bir Cilt

İçerisinde bulunan A, B1, B6, B12, C, D, E ve nice vitaminler sayesinde cildimizi besler. Aynı zamanda çinko, demir, bakır, selenyum gibi maddelerde içerir. Bu maddeler sadece vücudumuz için değil cildimiz içinde çok önemli maddelerdir. Bu yüzden cildimizi sağlıklı bir görünüme kavuştururken, parlakta göstermesine yardımcı olur.

Cildi Nemli ve Yumuşak Yapar

Cilt tarafından kolaylıkla emilen bir sabun olduğu için cilde anında nüfuz eder ve cilde nem katar. Kuru ciltler için birebir yardımcı olan keçi sütü sabununu, cildinizi nemlendirmek ve yumuşacık yapmak için her sabah yüzünüzü bu sabun ile yıkayabilirsiniz. Kuru ciltler daha kolay yaşlandığı için, cildinizin nem dengesini koruyarak yaşlandırma etkilerini geciktirebilirsiniz. 

Sivilcelere ve Tahrişe Karşı Etkili

Her sabah düzenli olarak yüzünüzü keçi sütü sabunu ile yıkarsanız, cilt problemlerinizin bir süre sonra yok olduğunu göreceksiniz. Özellikle sivilcelere iyi gelen keçi sütü sabunu sayesinde cildiniz pürüzsüz bir görünüm elde edecek. 

güzellik, sağlık, organik, keçi sütü sabunu, keçi sütü sabunu nedir, keçi sütü sabunu faydaları, keçi sütü sabunu saça faydaları, keçi sütü sabunu kullanan,

Ciltte Bulunan Enfeksiyonları İyileştirir

Cildinizde kaşıntı veya iltihap var ise, düzenli olarak keçi sütü sabunu kullanımından sonra bu şikayetlerinizin azalarak yok olduğuna şahit olacaksınız. Çünkü doğal bileşenlerinden dolayı, anti-mikrobik etkilere sahiptir. Deri hastalıklarının doğal yolla iyileşmesine katkı sağlar.

pH Değerinizi Korur

Keçi sütü sabunu doğal asitlere sahip olduğu için cildinizin pH değerlerini düzenler ve korur. Bunu katkı sağlayan madde ise kaprilik asit adında ki bir yağ asididir ve insanlarda da bulunur. Cildimiz için gerekli bir madde olan bu kaprilik asit sayesinde pH değerimiz koruma altında olmuş oluyor.

Cilt Kanserine Karşı Koruma Sağlar

Bilimadamları tarafından yapılan araştırmalar neticesinde içeriğinde bulunan bol miktarda selenyum sayesinde cilt kanserine karşı koruma sağladığı ispatlanmıştır. Selenyum cildimizi zararlı güneş ışınlarından koruma görevini üstlenir. 

Keçi Sütü Sabununu Denemek İçin Nedenler

Daha önce hiç kullanmadıysanız, mutlaka hayatınızda bir kere keçi sütü sabununu kullanın. Böylece organik bir ürün kullanırken, doğal yollardan güzellik kazanabilirsiniz. Ayrıca keçi sütü sabunu, organik sabunlar arasında en çok tercih edilen sabunlardandır. Geçmişten günümüze tamamen doğal olarak gelmiş olan keçi sütü sabununu kullanırken, aynı zamanda cildinize büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

Sivilcelerle Savaşır

Keçi sütü sabununu sivilce problemleriniz var ise gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Cilt lekelerine bile etki ettiği görülen keçi sütü sabununu tedavi amaçlı kullanım günümüzde yaygındır. İçerisinde bulunan süt proteinleri sayesinde, akne oluşumuna yardımcı olan bakterilerin gelişmesini durdurur.

Doğal Kokusu

Kendi kokusu insana rahatlatma etkisi verdiği için, kimyasal olan parfüm ve benzeri ürünler kullanılmamaktadır. Böylece doğallığını kaybetmeyen keçi sütü sabununu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Makyaj Temizleme

Doğal bir makyaj temizleme malzemesi mi arıyorsunuz ? Keçi sütü sabununu kullanabilirsiniz. Çünkü kendisi mükemmel bir şekilde makyajı yüzünüzden çıkartmaktadır. Tek seferde makyajınızı çıkarırken, hiç bir şekilde yüzünüzü tahriş etmez ve zarar vermez. Kimyasal içermediği için, cildinizi kurutmaz ve nemlendirerek bakım yapmanıza da olanak tanır.

Doğal Cilt Temizleme

Cilt temizlik ürünlerine verdiğiniz yüzlerce liraları unuturun. Keçi sütü sabunu sayesinde tertemiz ve parlak bir cilde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Rutin bakımınızı sadece keçi sütü sabununu yüzünüze sürüp, yıkayarak kullanıp, tertemiz bir cilt elde edebilirsiniz.

Nemlendirici Olarak Kullanabilirsiniz

Cildi kurutmadığı ve nemlendirdiği için keçi sütü sabununu kuru cildinize direkt uyguyalabilirsiniz. Böylece kuru yerlerinizi kolaylıkla nemlendirebilir, güzel bir görünüm kazanabilirsiniz. Sadece yüze değil, komple vücüdunuza uyguladıktan sonra cildiniz nemli olacak.


4 yorum:

 1. Tabiat ananın bize verdiği mucizelerden bir tanesi daha. Bu güzel bilgilendirme için teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. okuduğunuz için teşekkür ederim tuğberk bey. diğer yazımda şifalı bitkileri ele alacağım

   Sil
 2. sabırsızlıkla bekliyorum

  YanıtlaSil
 3. Çok faydalı bir çalışma olmuş ilaçlara ve pahalı nemlendiricilere çok iyi bir alternatif olabilir bu sabunlardan nasıl alabiliriz ?

  YanıtlaSil