Header Ads

En Faydalı Kimyasal Peelingler

Kimyasal Peeling Nedir ? Kimyasal Peeling Yaptıranlar. Kimyasal Peeling Fiyat

sağlık, güzellik, cilt bakımı, kimyasal peeling, kimyasal peeling nedir, kimyasal peeling fiyat, kimyasal peeling ürünleri, cilt bakım kimyasal peeling, kimyasal peeling yaptıranlar,

Kimyasal peeling cilde uygulanan bir çeşit asitler sayesinde cildin soyulması ile uyaranlar ile cildin uyarılmasına verilen isimdir. Kimyasal peeling sayesinde cilt üzerinde bulunan ölü tabaka ortadan kaldırılarak alt kısımda bulunan canlı ve genç derinin, cildin üst kısmına çıkarılmasıdır. Kimyasal peeling yaptıranlar daha genç bir görünüme kavuşurlar. 

Kimyasal peeling günümüzde yeni yeni tanınmaya başlasada aslında 50 yıldır var olan bir işlemdir. Kimyasal peeling sayesinde ölü deri giderken, ciltteki lekelerde yok olmaktadır.  Kimyasal peeling sayesinde cilt lekeleri 100% olarak yok edilmektedir.

Yüzümüzde olan bu lekelerin asıl sebebi yaşlanma olsada, güneş yüzünden bile cildimizde lekeler oluşabiliyor. Gerek hamilelik, gerekse patlattığımız sivilceler bile arkasında iz bırakabiliyor. Bu yüzden cildinde lekelenmeler oluşan insanlar kimyasal peeling ile dertlerine çare arıyor.

Yüzümüzde meydana gelen bu lekelenmeler, cildimizde koyu renkte veya kırmızı renkte izler bırakıyor. Bu lekelerden kurtulmak için çalışan bilim adamlarının keşfi ise kimyasal peeling. Kimyasal peeling sayesinde bu lekelerden tamamen kurtulmak mümkündür. Cildiye doktorları tarafından da tavsiye ediliyor. 

sağlık, güzellik, cilt bakımı, kimyasal peeling, kimyasal peeling nedir, kimyasal peeling fiyat, kimyasal peeling ürünleri, cilt bakım kimyasal peeling, kimyasal peeling yaptıranlar,

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanıyor ?

Kimyasal peeling uygulaması 3 faktörde gerçekleşiyor ;

Yüzeysel Kimyasal Peeling

En sık kullanılan kimyasal peeling çeşididir. Alfa Hidroksi Asitler (AHA) yani meyve asitleri ile yapılmaktadır. Bitkisel bir uygulama olan bu kimyasal peeling çeşidi, üst içerisinde bulunan laktik asit ve şeker kamışından yapılan glikolik asidin birleştirmesiylede oluşturuluyor.

Orta Derinlemesine Kimyasal Peeling

Trikloroasetik asit ve glikolik asitlerin karıştırılması ile yapılan orta derinlemesine kimyasal peeling, yüzeysele göre orta derece yani iki kat daha fazla cildin tabakasına iniyor. 

Derinlemesine Kimyasal Peeling

TCA, Jessner, fenol solüsyonu, bakers solüsyonu maddelerinin karışımı ile elde edilen derinlemesine kimyasal peeling, diğer yöntemlere göre daha ağır işlemler yapar. Genel olarak ağır cilt hastalıklarında son çözüm olarak başvurulur. Kırışık tedavisi, sivilce tedavisi, ağır güneş lekeleri gibi lekelere tavsiye edilmektedir.

En İyi Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling yaptırmadan önce fikir isteyenler için bir araştırma yaptım ve daha önce kimyasal peeling yaptıranlar ile konuştuğumda TCA maddesi içeren kimyasal peelingi yaptırmanızı tavsiye ettiler. Çünkü %15 asit içeriği sayesinde daha iyi sonuç elde ediyormuşsunuz. 

Kimyasal Peeling Fiyatları

Kimyasal Peeling uygulayan güzellik ve estetik merkezlerine göre fiyatlar değişkenlik gösterse de 150 - 250 TL arası seans ücretleri ile karşılaşacaksınız. 4 ila 6 seans arası yapılan kimyasal peeling için şu an maalesef hastane öneremiyorum. 

Hiç yorum yok