Header Ads

Kaju Fıstıklı Yulaflı Yoğurt Tarifi

Raw Food çılgınlığı aldı başını gidiyor. Ülkemizde de oldukça popüler olan bu yeni yemek tarzına uygun bir tarifle geldim. Kaju Fıstıklı Yulaflı Yoğurt tarifi


raw food, yemek, diyet, diyet tarifi, diyet tarifler, diyet yemek tarifleri, kaju fıstığı tarif, yulaflı yoğurt tarifi, yulaf nasıl yenir, diyet yemekleri, diyet yemekler, diyet tarifler listesi,

Diyet yaparken en büyük kabuslarımızdan birisi de rutin diyet listeleri. Renksiz ve tatsız olan bu listeler yüzünden canımız çabuk sıkılıyor ve diyeti yarıda bırakıyoruz. İşte bu yüzden Raw Food tarzı yeni nesil düşük kalorili ve sağlıklı besinler ile diyet yapmak çok eğlenceli hale geliyor.

Bugün sizlere ister ana öğün isterseniz ara öğün olarak tüketebileceğiniz enfes bir tarifle geldim. Böylece yulaf sevmeyen bünyeler bile yulafı afiyetle tüketebilecek. Düşük kalorili ve tok tutucu bu diyet tarif ile birlikte rengarenk yemekler hazırlayacak, tüketirken hem doyacak hem de çok eğleneceksiniz.


Kaç KişilikHazırlama SüresiPişirme Süresi
15 dk0 dk


Malzemeler

  • 1 avuç çiğ kaju fıstığı
  • 2 kaşık yulaf
  • 6 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 adet incir veya mevsim meyveleri

Diyet yoğurtları pek tercih etmiyorum. Enerjisi azaltıldığı için şeker takviyeleri olabiliyor. Kalori ihtiyacınıza göre yoğurdu azaltabilirsiniz.

Yapılışı

Kaju fıstıklarını ister çiğ, isterseniz tavada 5 dakika boyunca çevirerek kavurabilisiniz. Kaju fıstıklarımızı blenderın içine attıktan sonra yaklaşık 6 dakika boyunca parçalıyoruz. Daha sonra kaju fıstıklarımızın üzerine 2 yemek kaşığı yulafı ekleyerek tekrar blenderı 5 dakika boyunca çalıştırıyoruz. Kasemizin içerisine 6 yemek kaşığı yoğurdu koyduktan sonra yoğurdu kıvam alıncaya kadar karıştırıyoruz. Yoğurdun üzerine blenderda bulunan kaju fıstıklı ve yulaflı karışımı ekleyip iyice birbirine harmanlanana kadar karıştırıyoruz.

Bir adet inciri küçük ve uzun parçalara ayırdıktan sonra yoğurdun üzerini incirlerle süslüyoruz. İncir yoksa başka mevsim meyveleri kullanabilir veya 3 tane kuru kayısı tarzında kuru meyveler kullanabilirsiniz. Burada kalori miktarına dikkat etmenizde fayda var. Afiyet olsun !

Hiç yorum yok